Pravidla

Co je PES RACE?

PES RACE je seriál virtuálních závodů, kde účastníci dokazují co největší uběhlou/ušlou vzdálenost za jeden měsíc. Akce se koná na území ČR a SR a je omezená vždy na aktuální kolo závodu podle měsíců v roce (květnový, červnový apod.). Každý závod má svůj omezený počet závodníků (aktuálně 200). Každý účastník může kdykoliv během závodu nahrát svoje zdolané kilometry přes webovou stránku, která mu je zaslaná v potvrzovacím email se startovním číslem. 

Registrace

Registrace na jednotlivé tematické závody probíhá přes web pesrace.cz/zavody, kde si každý vybere aktuální závod podle svého uvážení. 
Cena za jednu přihlášku je 255,-Kč (15,-€ pro účastníky ze Slovenska). Příjem registrací trvá vždy celý předchozí měsíc před daným závodem (na červnový PES RACE je přihlášení možné celý květen apod.).

Co je v ceně přihlášky

Po obdržení platby na účet spolku Happy Tail, z.s. (2300949460/2010) obdrží každý startovní číslo v PDF do emailu, památeční diplom a originální dřevěnou medaili do schránky na adresu. V ceně je poštovné i balné (Česká pošta). 

Co je potřeba na PES RACE

Mobil s aplikací, která je schopna vyhodnocovat ušlou vzdálenost v kilometrech nebo jakýkoliv jiný vhodný přístroj, který je k tomu určen. Dále je nutné s sebou vzít psa a také chuť dokázat, že patříš mezi elitu.

Sčítání kilometrů

Před každým během/chůzí si zapni aplikaci a nezapomeň si pak udělat screen obrazovky (obrazovku vyfotit), kde bude jasně uvedené DATUM a POČET zdolaných kilometrů. Datum z aktivity musí být vždy v tom měsíci, do kterého ses přihlásil/a. Tzn. květnový PES RACE je možno splnit pouze v termínu od 1.5. do 31.5. Kilometry z minulých měsíců není možné uznat. Každý účastník si může neomezeně nahrávat kilometry podle své potřeby přes tento web (konkrétní webová stránka bude zaslána v potvrzovacím emailu). Každý účastník je povinen zadat správné údaje o sobě (startovní číslo, jméno, email), aby jeho výsledek nebyl přiřazen k jinému účastníkovi.

Vyhodnocení výsledků

Pokud se dostaneš mezi tři nejlepší s největším počtem kilometrů, požádáme tě o všechny screeny z aplikace a součet uvedených kilometrů musí souhlasit s tím, co jsi poslal/a během daného kola. Pokud kilometry nebudou sedět, dáváme přednost dalšímu nejlepšímu a pořadí se tak posouvá až do doby, kdy všichni tři nejlepší dokáží své ušlé vzdálenosti. 

Omezení

Věkové omezení psa i psovoda není nijak omezeno, každý se soutěže zúčastňuje na vlastní odpovědnost s ohledem na zdraví a aktuální situaci na území, ve kterém PES RACE absolvuje. Pomůcky k plnění výzvy nejsou přípustné (kolo, koloběžka, auto apod.), aktivitu lze absolvovat pouze během nebo chůzí (ověření průměrné rychlosti ve screenu z aplikace).

Charitativní příspěvek

Účastí na virtuální akci PES RACE každý účastník přispívá na organizace a spolky, které se starají o zvířata v nouzi. Poplatek za přihlášku je v případě zrušení účasti závodníka / zrušení akce nevratný a poskytnut daným organizacím a na náklady spojené s pořádáním akce. Organizátorem akce je Happy Tail, z.s.